Usługa gięcia rur jest kolejną gałęzią szerokiego wachlarza wykonywanych przez nas zleceń. 

Obróbka rur na giętarce odbywa się automatycznie po wprowadzeniu parametrów gięcia do komputera giętarki. Operator wprowadza odpowiedni program z uwzględnieniem kątów gięcia oraz obrotu rury w giętarce, następnie inicjuje proces gięcia cały czas czuwając nad jego poprawnym przebiegiem. W trakcie gięcia oprócz planowanego kąta uwzględniana jest również kompensacja sprężystości rury, która jest inna dla każdego materiału. Obróbka rur nierdzewnych wymaga wprowadzenia większej poprawki ze względu na sprężystość materiału niż w przypadku gięcia rur ze stali czarnej. Do tej pory jednak nie realizowaliśmy jeszcze obróbki rur miedzianych czy obróbki rurek miedzianych.

Wykonujemy gięcia rur pojedyncze (kolana) oraz gięcia rur bardziej złożone gdzie na jednym odcinku rury występuje kilka gięć w różnych płaszczyznach jak w przypadku np. układów wydechowych. Gniemy rury różnej średnicy, od 32mm po 60,3 mm pod dowolnym kątem mieszczącym się w zakresie 1-180 stopni. Wśród naszych realizacji są między innymi poręcze, wiaty, zadaszenia, stojaki rowerowe ale także bardziej nietypowe wykonania jak hamak ogrodowy ze stali nierdzewnej czy słupy oświetleniowe. Jednymi najciekawszych projektów było wykonanie schodów basenowych ze stali nierdzewnej czy elementów wydechu do formuły student w całości ugiętych z rury tytanowej.

Gięcie blach

Zaginarka do blach do długości 6m

Gięcie bach realizujemy na najnowszych maszynach, gwarantujemy doskonałość oraz powtarzalność elementów. Zlecenia realizujemy na podstawie rysunków klienta, a nasi specjaliści służą swoją wiedzą i doświadczeniem przy kolejnych fazach projektowania i produkcji gotowych materiałów. Nasze produkty dostarczamy na terenie całego kraju. Specjalizujemy się głównie w kompleksowej dostawie elementów giętych na obiekty przemysłowe,

Do góry